Hoppa till sidans innehåll

KM - Klubbmästerskap


2021:

Dag-KM 2021-06-15 - 9 deltagare och en arrangör.

H21, 6,6km: 1) Klas Bringert, 63.33, 2) Ola Eklund, 75.42

H45, 6,6km: 1) Lars-Olof Magnell, 56.54, 2) Roger Larsson, 60.07
Henrik Flordal Deltagit (avkortad variant)

HD50 4.4km: 1. Anna Timner, 60.43, 2) Jörgen Eklund, 70.28

H65 4.4km: 1) Håkan Palmfjord, 45.25, 2) Per-Erik Carlenius, 58.50

2020:

Natt-KM, Klubbmästare

Herrar

  1. Thomas Andersson
  2. Henrik Flordal
  3. Håkan Palmfjord
  4. Klas Bringert
  5. Per-Erik Carlenius

Fredrik Åslund Deltagit

Damer

  1. Anna Timner

Anki Gustavsson Deltagit
Agneta Grönlund Deltagit

Dag-KM, Klubbmästare

D45: Anna T
H50K: Per-Erik
H50L: Håkan
DH21: Siri

Sprint- & Kort-KM

2019:

Dag-KM

16 deltagare, fem löpare i "öppen klass" och en arrangör.

D21 4,8 km
1 Siri Jeppson   44.03
2 Ida Wadman  57.04
-  Viktoria  Deltagit

H21 6,7 km
1. Max Molitor  63.50
2. Erik Molitor  69.02
3. Ola Eklund   72.39
4. David Berg   83.36

D 40 4,8 km
1 Anna Löwegren  54.05
2 Anna Timner      78.12
- Anki   Deltagit

H 40 4,8 km
1. Larssa Magnell 44.42
2. Roger Larsson  52.01
3. Jörgen Eklund 113.19
- Anders E  Deltagit

H 60 4,8 km
1 Håkan Palmfjord   49.56
2 Per-Erik Carlenius 60.15

Sprint- & Kort-KM

Inomhus-KM

Öppet mästerskap, klubbresultat nedan, fullständiga resultat HÄR

Svår bana 1,7 km

  1. Gustav Karlsson 29.26
  2. Ola Eklund 29.57
  3. Lars-Olof Magnell 38.38
  4. Barbro Karlsson 42.42
  5. Jörgen Eklund 44.18
  6. Anna Timner 48.23
  7. Josefin Häggdahl 59.17
  8. Maja Karlsson 64.24
  9. Johan Karlsson 75.05
  10. Bo Karlsson 89.49

Lätt bana 1,1 km

  1. Elsa Karlsson 39.35
  2. Lucas Hernandez 40.27
  3. Elvin Magnell 41.11
  4. Elma Magnell 42.07
  5. Elton Magnell 42.37
  6. Agust Olofsson 46.03
  7. Teres Olofsson 46.35
  8. Saga Karlsson 47.44
  9. Katarina Hellerstedt 63.23


2018:

Natt-KM: Damer: 1) Anna Timner 2) Lena Norman + Anki Gustavsson (deltagit)

Herrar: 1) Henrik Flordal 2) Håkan Palmfjord 3) Martin Hansson 4) Per Carlenius + Liam Rönnblom (deltagit)

Cykelklass (ej KM): 1) Anna Löwegren 2) Kenny Viström 3) Per Skoog

 

Dag-KM:

D40: Anna Löwegren

H65: Inge Löwegren

H50: Håkan Palmfjord

H21: Ola Eklund

 

Sprint- & Kort-KM

KOK-skole-KM

 

2017:

Sprint- & Kort-KM

Dag-KM

Natt-KM

 

2016:

Sprint- & Kort-KM

Dag-KM

Dag-KM Ungdom

 

2015:

Inomhus-KM 14 nov

Dag-KM 18 juni

Sprint-KM - Sträcktider

Kort-KM - Sträcktider

Dag-KM Ungdom (se resultat nedan) - Sträcktider

Inskolning: 1) Ellen Karlsson, 2) Neolin Östling 3) Erik Sjöberg 4) Folke Sjöberg 5) Karl Sundkvist 6) Elvin Magnell 7) Elsa Karlsson

HD10: 1) Liam Rönblom, 21:50, 2) Maja Karlsson, 22:49

HD12: 1) Melker Flordal, 22:04 (ej KM-status)

 

Äldre resultat:

Lång KM 2010                                                                                      

Natt-KM 2010-10-01 

Uppdaterad: 06 JUN 2018 16:08 Skribent: Lars-Olof Magnell

Postadress:
Katrineholms OK - Orientering
Tranvägen 7
64193 Katrineholm

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: kok@katrineholmsok.o...

KOK-tar-swish_180px